Okolí restaurace a penzionu Stadion

 

Pár metrů od restaurace a penzionu Stadion je postaven sportovní komplex, v jehož venkovní části je tartanový ovál o délce 240 m. V jeho středu je kruh pro vrh koulí, hřiště s umělou travou jehož rozměry splňují parametry pro malou kopanou. Na něho navazuje hřiště pro basketbal a volejbal, je také z tartanu. Jedna část běžecké dráhy slouží zároveň jako rozběhová dráha pro skok daleký.
Ve vnitřních prostorách sportoviště najdete malou halu pro gymnastiku, volejbal, malou kopanou,badminton a softbal. Dále vekou halu ve které se běžně konají florbalové turnaje, lze si zahrát halovou kopanou, tenis, dvě hřiště na volejbal a badminton. Součástí jsou elektrické koše na basketbal, ozvučení a el. časomíra s ukazatelem stavu.
Můžete také navštívit saunu a nerezový krytý bazén s různými atrakcemi, popřípadě si objednat odborné masáže. Pro milovníky squashe jsou v Bystřici připraveny dva kurty s možností zapůjčení kompletního squashového vybavení. Jeden kurt je přizpůsobený pro wallyboll. Jako dlouholetí spolupracovníci, máme důvěru provozovatele a můžeme nabízet  našim klientům, jejich kompletní služby.


V obci Bystřici je také kino, jehož kapacita je 157 míst a slouží  i jako  společenský  a kulturní  sál.
V budově Obecního uřadu je umístěno informační centrum, kde dostanete veškeré informace o dění v obci a okolním regionu.
V místní knihovně  si můžete zapůjčit  různé knihy, časopisy a  zároveň  máte přístup k internetu.

Východnímu pohledu obce Bystřice vévodí vrchol Velké Čantroryje (994 m), z něhož je krásný výhled do údolí Wilsy v Polsku. Velmi hezký výlet je trasou na Filipku (762 m), Velký Stožek (978 m) a přes Bahenec do Písku a Jablunkova.  Nebo také na vrch Ostrý (1044 m), který svým hřbetem pokračuje v pásmu Moravskoslezských Beskyd.
Veškeré turistické trasy jsou dobře značeny a většina jejich úseků je vhodná nejen pro pěší, ale i pro vyznavače cykloturistiky a v zimě  pro  běžkaře.

Můžeme Vám nabídnout také nevšední zážitky, při pohledu na okolí z koňského hřbetu, během výletu po okolních  kopcích, na těchto nejhezčích zvířatech v doprovodu zkušeného průvodce.
 

 

Poetickou procházku si můžete užít v okolí rybníku místního rybářského svazu. Pravidelně se zde konají rybářské závody, a to i pro nečleny.